Szafki wiszące w salonie

Szafki wiszące i półki to te elementy meblowe, w które bardzo chętnie się wyposażamy planując i meblując mieszkanie oraz domowe pomieszczenia. Mogą znaleźć swoje zastosowanie wszędzie od przedpokoju począwszy, poprzez wszystkie pomieszczenia dzienne, na salonie skończywszy. Szafki wiszące i półki są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających ograniczoną powierzchnię, którą można by umeblować.

Szafki czy regały w salonie

Nie zajmują bowiem zbyt dużo miejsca i spokojnie można je wykorzystać zamiast regałów, czy też innych mebli stojących. Szafki wiszące mają różne kształty i formy, począwszy od modeli kwadratowych otwartych, jak Luna LP-3 czy Mistral MIP-3C, poprzez kwadratowe zamknięte, czyli posiadające drzwiczki, jak w przypadku Rest R10, prostokątne otwarte, zamknięte oraz częściowo otwarte. Przykładem tych ostatnich szafek wiszących jest np. model Bryza BRP-4C900, który pozwala na dowolny wybór frontów oraz samodzielne kompletowanie mebli.

Nowoczesne szafki wiszące

Jeśli chodzi natomiast o półki, tu wybór jest również bardzo szeroki. Od modeli klasycznych składających się z bardzo prostych jednoelementowych kształtów, jak w przypadku Zonda Z06, Kendo K15, czy Living L5. Niewątpliwą zaletą takich półek jest ich uniwersalność. Ze względu na klasyczny kształt można je dopasować do każdego wnętrza, zarówno tego tradycyjnego jak i bardziej wyszukanego designersko.

Jakie szafki wybrać?

Na rynku szafek wiszących i półek dostępne są także bardziej nowoczesne modele, które posiadają np. dodatkowe elementy służące nie tylko jako ozdoba półki ale także wspomagające funkcjonalność i wygodę. Wystarczy spojrzeć na Półkę Magh, Poprad, Blanco 15 czy też Tips. W każdym bądź razie wybór szafek wiszących i półek jest na tyle duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Polecamy: graj tylko w najlepsze gry!