Rodzaje regałów metalowych

Regały metalowe to najczęściej wybierane wyposażenie do profesjonalnych zastosowań. Głównym tego powodem jest bardzo wysoka nośność konstrukcji, a także możliwość ustawienia i zamontowania bez konieczności mocowania na stałe do ściany. Dużym atutem jest także swoboda w dobieraniu wysokości między półkami.

Montaż regałów metalowych

Niezwykła, wręcz dziecinna, łatwość montażu sprawia, że regały metalowe są numerem jeden przy wyborze wyposażenia, przede wszystkim w magazynach, bez względu na branżę. Regały dobrze sprawdzą się zarówno w działalności handlowej jak i budowlanej. Regały metalowe często swe zastosowanie znajdują także w gospodarstwach domowych osób prywatnych. To wygodne wyposażenie wnętrz garaży, piwnic czy kotłowni. Właściciele klubów fitness, siłowni itp. również często sięgają po tego typu regały do przechowywania choćby hantli, ciężarów czy piłek.

Stalowe profile w regale

Regały zazwyczaj wykonane są ze stalowych profili malowanych zwykle proszkowo, ale także cynkowanych. Zakończenia tego typu gwarantują bezpieczeństwo i długotrwałość użytkowania. Regały możemy rozróżnić w zależności od systemu montażowego. Skręcane standardowo na śruby lub łączone specjalnymi zaczepami. Rodzaj montażu nie wpływa na możliwość regulacji półek. W obu systemach można ją swobodnie zmieniać.

Półki zazwyczaj, choć nie zawsze, wykonane są z twardej płyty z materiału drewnopochodnego. Dzięki dodatkowym wzmocnieniom półki regału metalowego mogą udźwignąć nawet do 500 kg, co stanowi znaczny atut magazynowania.Źródło: www.szafy-sejfy.pl/category/szafki-warsztatowe
Polecamy: graj tylko w najlepsze gry!