Co to jest trądzik i opryszczka?

Trądzik i opryszczka to znienawidzone przez wszystkich stany chorobowe skóry. O ile trądzik zazwyczaj kojarzy się z młodym wiekiem, ponieważ w okresie dojrzewania występuje najczęściej, o tyle opryszczka nie jest tak wybredna. Trądzik to choroba skóry występująca pod wpływem nadmiernego pobudzenia gruczołów łojowych. Objawami są zaskórniki, grudki oraz krostki.

Dlaczego powstaje trądzik?

Ich powstawanie to efekt nadmiernego wytwarzania łoju oraz tego wzmożonego rogowacenia komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Na szczęście na rynku farmaceutycznym dostępne są preparaty regulujące pracę gruczołów łojowych i zapobiegają powstawaniu trądziku. Po pojawieniu się pierwszych symptomów, by zapobiec dalszemu postępowaniu choroby warto sięgnąć po takie środki jak Visaxinum, 4Acne czy chociażby Normatabs.

Poprawa cery

Korzystnie wpływają na poprawę cery trądzikowej, wzmacniają, oczyszczają, działają ochronnie oraz antyoksydacyjnie, co przywraca skórze piękny i zdrowy wygląd. Opryszczka to natomiast choroba pojawiająca się w momencie znacznego osłabienia organizmu. Często występują przed ujawnieniem się objawów innej choroby lub jako reakcja na nadmierne opalanie, a u kobiet może być to sprzężone z miesiączką. Opryszczka ujawnia się jako powierzchniowe zapalenie pęcherzyków uformowanych w skupiska, zazwyczaj na granicy błony śluzowej, jamy ustnej i warg, często wychodząc także poza obręb rąbka czerwieni wargowej.

Jak leczyć trądzik?

Środkiem walczącym z wirusem opryszczki są m.in. maści Hascovir Pro lub Vratizolin. Działają miejscowo na skórę, silnie przeciwwirusowo, co zmniejsza czas trwania choroby. Osoby narażone na ryzyko zachorowania na trądzik i opryszczkę mogą stosować wspomniane preparaty profilaktycznie.
Polecamy: graj tylko w najlepsze gry!