Najlepsze gry logiczne

Jednym z rodzajów gier logicznych są gry escape. Polegają one na rozwiązywaniu zagadek, odnajdowaniu kolejnych przedmiotów, które umożliwią nam ucieczkę z pomieszczenia, w którym zostaliśmy uwięzieni. Ucieczka może być połączona również z czasem, na przykład do wybuchu bomby. Urozmaica to rozgrywkę ponieważ mamy określoną ilość czasu w jakim musimy się wydostać z pułapki.

Jak grać w gry escape

Odnalezione przedmioty pozwalają nam na dotarcie do kolejnych przedmiotów lub wykonanie określonej czynności, która nam na to pozwoli. W grach escape dostępne są również wskazówki znajdujące się w pomieszczeniach, które po odpowiednim przeanalizowaniu pomogą nam znaleźć wyjście z tej beznadziejnej sytuacji. Ten gatunek gier skierowany został do osób, które lubią wykorzystywać swoje szare komórki i rozwiązywać łamigłówki dostępne w grach.

Minusy gry escape

Wadą tych gier jest z reguły kiepskiej jakości grafika oraz muzyka, która nie zawsze odzwierciedla klimat, w jakim utrzymana jest cała gra. Nie przeszkadza to w spędzeniu wielu godzin na rozwiązywaniu kolejnych zagadek, które pozwolą nam uciec z pułapki.
Polecamy: graj tylko w najlepsze gry!