Im więcej graczy, tym większe wymagania co do jakości wykonania kolejnych gier, zarówno tych przeznaczonych na komputery jak i na konsole.

Swoja gra

Czy można jednak wyprodukować grę, która będzie satysfakcjonowała każdego? Na pewno nie. Można jednak wyróżnić kilka czynników, które świadczą o tym, czy gra jest dobra czy nie. Pierwszym czynnikiem jest niewątpliwie grywalność. Jest to cecha, która odpowiada za to ile gracz będzie chciał spędzić przed monitorem grając w daną grę. Są gry, które potrafią sprawić, że użytkownicy komputerów spędzają na graniu całe dnie a są gry, które nudzą się po kilku minutach. Kolejny aspekt to grafika. Im lepsza tym lepiej dla gry.

Słaba grafika

Nie zawsze jednak gra, która posiada powalającą grafikę, może zostać uznana za dobrą. W takich sytuacjach można określić ją, że jest to przerost formy nad treścią.

Ostatni aspekt, który może wpływać na jakość gry, to muzyka. Fajnie jest, gdy komponuje się ona z klimatem naszej gry, ale z reguły, zła muzyka nie powoduje tego, że gracze odwrócą się od takiego tytułu.
Polecamy: graj tylko w najlepsze gry!