Im więcej graczy, tym większe wymagania co do jakości wykonania kolejnych gier, zarówno tych przeznaczonych na komputery jak i na konsole.

Czy można jednak wyprodukować grę, która będzie satysfakcjonowała każdego? Na pewno nie. Można jednak wyróżnić kilka czynników, które świadczą o tym, czy gra jest dobra czy nie. Pierwszym czynnikiem jest niewątpliwie grywalność. Jest to cecha, która odpowiada za to ile gracz będzie chciał spędzić przed monitorem grając w daną grę. Są gry, które potrafią sprawić, że użytkownicy komputerów spędzają na graniu całe dnie a są gry, które nudzą się po kilku minutach. Kolejny aspekt to grafika. Im lepsza tym lepiej dla gry.

Nie zawsze jednak gra, która posiada powalającą grafikę, może zostać uznana za dobrą. W takich sytuacjach można określić ją, że jest to przerost formy nad treścią.

Ostatni aspekt, który może wpływać na jakość gry, to muzyka. Fajnie jest, gdy komponuje się ona z klimatem naszej gry, ale z reguły, zła muzyka nie powoduje tego, że gracze odwrócą się od takiego tytułu.
Polecamy: graj tylko w najlepsze gry!