Hodowca koni arabskich

Hodowcy koni oraz stajnie służące jako hotele dla koni, w których możemy je pozostawić podczas naszej nieobecności są zobowiązane do tego, żeby prawidłowo odżywiać nasze zwierzęta. Czym więc zatem są koncentraty, które są szeroko reklamowane wśród hodowców koni? Otóż koncentraty są to produkty, które uzupełniają dodatki paszowe.

Jak żywić konia

Koncentraty paszowe składają się z bardzo małej ilości suszy i zbóż oraz innych substancji i surowców, które rozrzedzają paszę tak zwaną treściwą. Ich główną zaletą jest to, że są bardzo bogate w tak zwane premiksy witaminowo – mineralne, drożdże, białkowe komponenty oraz dodatki, które poprawiają wykorzystanie pasz dla koni . Jeżeli chodzi o dawkowanie koncentratów to producenci zalecają stosować je w małych ilościach.

Suplementy dla koni

Nie oznacza to jednak, że będą działać nieefektywnie, gdyż małe ilości dają nam maksimum korzyści. Warto również dodać, że koncentraty to wysoko odżywcze suplementy, które występują w postaci paszy i podaje się je jako pasze treściwą bądź też dodatek do innej paszy takiej jak na przykład owies. W zależności od predyspozycji konia lub też od jego kondycji stosuje się różnego rodzaju koncentraty o odmiennych bądź też pokrewnych właściwościach.

Koncentrat dla koni

Ceny również są zróżnicowane i sięgają od stu do nawet dwustu złotych. Hodowcy jednak bardzo chwalą sobie koncentraty, ponieważ jak twierdzą są podstawą do prawidłowego odżywiania koni oraz cenią to, że są bardzo wydajne. Jak już wcześniej zostało wspomniane stosuje się je w małych dawkach, co sprawia, że zakupiony koncentrat starcza na dość długi okres czasu.

Pamiętać należy o tym, że nie dla każdego konia dany koncentrat jest odpowiedni i trzeba się dobrze zastanowić i poradzić sprzedawców, który będzie najlepszy dla naszych koni.
Polecamy: graj tylko w najlepsze gry!